Hakkımızda

Türk Medikal Endüstri pazarındaki lider konumunu 2010 yılından bu yana başarıyla sürdüren FG Grup’un temelleri, yaklaşık 20 yıl önce atıldı.

FG Grup, 2014 yılında bünyesinde bulunan bütün üretim tesislerini toplayarak sadece Türkiye’nin değil Ortadoğu ve Asya’nın en büyük üretim merkezinin temelleri atıldı. 2015 yılının ilk aylarında tamamlancak 26.000 m2’lik tesisimizin faaliyete geçmesinin heyecanını yaşıyoruz.

Şirket politikamız kapsamında geçmişteki tecrübeleri ve birikimleri bugüne en uygun şekilde adapte ederek gelişimimizi sürdürülebilir kılarken, yurtdışındaki pazarlara da açılarak geçmişteki başarılarımızı katlayarak büyütmekteyiz.

İnsan sağlığına yönelik ürünleri, öncü ve yenilikçi yaklaşımlarla tıbbın ve insanlığın hizmetine sunan FG Grup; her zaman geçmişinden aldığı gücü ileriye taşıyan bir şirket oldu.

Yurtiçinde ve yurtdışında yürüttüğümüz çalışmalarla gerekse Ar-Ge tecrübemiz ile sektörde her zaman örnek gösterilen firmalardan biri olduk.

Türk Medikal Endüstri pazarındaki lider konumunu 2010 yılından bu yana başarıyla sürdüren FG Grup’un temelleri, yaklaşık 20 yıl önce atıldı. FG Grup, 2014 yılında bünyesinde bulunan bütün üretim tesislerini toplayarak sadece Türkiye’nin değil Ortadoğu ve Asya’nın en büyük üretim merkezinin temelleri atıldı. 2015 yılının ilk aylarında tamamlancak 26.000 m2’lik tesisimizin faaliyete geçmesinin heyecanını yaşıyoruz.

Şirket politikamız kapsamında geçmişteki tecrübeleri ve birikimleri bugüne en uygun şekilde adapte ederek gelişimimizi sürdürülebilir kılarken, yurtdışındaki pazarlara da açılarak geçmişteki başarılarımızı katlayarak büyütmekteyiz.

İnsan sağlığına yönelik ürünleri, öncü ve yenilikçi yaklaşımlarla tıbbın ve insanlığın hizmetine sunan FG Grup; her zaman geçmişinden aldığı gücü ileriye taşıyan bir şirket oldu. Yurtiçinde ve yurtdışında yürüttüğümüz çalışmalarla gerekse Ar-Ge tecrübemiz ile sektörde her zaman örnek gösterilen firmalardan biri olduk.

FG Grup’un vizyonundaki temel prensiplerden biri olan global bir oyuncu olmak hedefi, doğal olarak bizi uluslararası pazarlarda aktif olarak rol almaya yönlendirdi. Uluslararası pazarlarda 2014 yılında başlayan yolculuğumuzun hedefi 20'den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmek. Bu oranları önümüzdeki yıllarda artırmak, hayata geçirmek istediğimiz amaçlarımız arasında.

FG Grup olarak eşdeğer tıbbi ürün temel amaçlarımızdan biri olarak konumlandırırken, insanların yaşamında daha iyiye doğru bir değişiklik yapabilmek hedefini tüm sektörler için bir örnek teşkil eden, Medikal sektöründe inovasyona verdiğimiz önemin altını çiziyoruz.

Yaklaşık yirmi yıldır tıbba ve insanlığa hizmet eden FG Grup olarak, yeni ve yenilikçi ürünlerle her gün daha fazla gelişime yatırım yapıyoruz. Global hedeflerimizi, sürdürülebilir liderlik anlayışımız ile perçinleyerek yeni bir yüzyıla en büyük sermayemiz yenilikçi çalışanlarımız ile adım atmanın gururunu yaşıyoruz.